0312 911 48 89 info@novaisitme.com

İşitme Cihazı Tamiri Ankara

İşitme cihazlarında genel olarak belirli bir markanın ürünleri kullanılmalıdır. Hemen her markanın ürünleri medikal ortamlarda satılıyor olsa da bazı markaların satış sonrası destek ekipleri müşteri memnuniyetinden yeterli puanı alamamaktadır. İşitme cihazları teknik servisleri garanti kapsamından çıkan uzun süreli kullanımların sonucunda ihtiyaç duyulan ürünlerin tamirlerine bakan yerlerdir.

Ankara il genelinde işitme cihazları konusunda uzman olan ve son derece müşteri memnuniyeti yüksek olan teknik servisler bulunmaktadır. Birçok konuda kişilerin tercihlerine sunulan işitme cihazı tamiri il genelinde tam not alarak kişilerin beğenilerine sunulmaktadır. Günden güne işitme cihazlarına olan ihtiyacın artıyor olması ve genel olarak da ileri yaş gruplarının bu ürünleri kullanmaya yatkın olmaları kişilerin kullanım standartlarını ve oranlarını etkilemektedir. Garanti süresi biten işitme cihazlarında ise son derece önemli bir teknik servis detayı bulunmaktadır. Bu standart;

  • Garanti süresi biten bir işitme cihazı mutlaka TSE I2426 hizmet konusunda yeterlilik belgesine sahip olan servislerde sadece yaptırılmalıdır. Bu konu oldukça önemli olmakla birlikte teknik anlamda tek yetkili olmaktadır.

İşitme Cihazlarında Bakım

Kişilerin yaygın bir şekilde kullandıkları ve son derece hassa bir konu olan işitme cihazları hemen her noktada birçok kişi tarafından kullanılır. İkinci el işitme cihazı tamiri bu alanda yetkili kişilerce ve uzman kişilerce yapılması gereken bir durumdur. Teknik servislerde konu ile ilgili mühendisler ve teknik bir ekip bulunmaktadır. Standart bir teknik servis olarak değerlendirilmemelidir.

Medikal bir konu olan İşitme cihazı tamiri özel ürünler ile ve özel ürünlerle temizlenmektedir. Günümüzde son derece yaygın bir kullanım alanı bulunan ve son derece kullanışlı ürünler olan işitme cihazları sıradan bir teknik servise bırakılmamalıdır. Basit anlamda teknik bir servis özel bir alan olan işitme cihazlarının bakım ve ayalarını olması gerektiği gibi yapamayacağı için ürüne zarar verebilmektedir. Cihazların bakımları kişiler tarafında yapılabileceği gibi teknik birimler tarafından da yapılmaktadır. Rutin bakımları ve ayarlama süreçleri için kalite belgeleri tam olan bir teknik servis ile anlaşma oldukça önemlidir.

İşitme Cihazları Nasıl Temizlenir?

Özel bakım malzemeleri ile bakımları yapılan cihazlar mutlaka bilinen ve güvenilir bir teknik servise bırakılmalıdır. İşitme cihazı tamiri yapılırken özel ürünler kullanılmaktadır. Tamir süreci belirli testlerin sonucunda doğruluk seviyeleri ölçümlenmektedir. Mühendislik ve teknik bilgi gerektiren ürünlerin hemen her koşulda birçok kişi tarafında bilinen bir mağazaya bırakıldığı bilinmektedir. Temizlenme noktasında ise,

  • Su
  • Solvent gibi etken maddeler cihazın teknik aksamına zararlı olabilir. Bu sebeple rutin olarak yumuşak ve kuru bir bez ile ürünler temizlenmeli ve günlük olarak kulak kiri bulaşması halinde her gün bölge temizlenmelidir.

Temizlik standartlarında bilinmesi gereken en önemli şey İşitme cihazı tamiri yapılırken asla su ve türev ürünlerin ürün ile temas ettirilmemesi gerekir.

İşitme cihazlarında temizlik ve bakımlarının düzenli yapılıyor olması son derece önemli bir detaydır. Bu nedenle hemen her gün rutin bir şekilde kulağın ve ürünün dezenfekte edilmesi son derece önemlidir. Genel olarak işitme cihazları kuru bir bez ya da havlu ile temizlenmelidir. Alkol ve türevi ürünler cihazların gövdelerine ve ana yapılarına zarar vermektedir. Bu nedenle bu tür ürünlerin kullanılması zararlı olabilir.

İkinci El İşitme Cihazı Tamiri ve Bilinmesi Gerekenler

İkinci el işitme cihazları tamir edilirken hemen hemen tüm detaylara dikkat etmek son derece önemlidir. İkinci el işitme cihazı tamiri ürün nitelikleri olarak son derece yorgun bir ürün olduğu unutulmamalıdır. Üretimi ve kullanmaya başlama süresi on yıl gibi bir süreyi geçen cihazların kulak bölgesine bakteri oluşturmaması için son derece sağlık kuralları ile uyumlu ürünler ile tamamlanması gerekir. Hemen herkes için yaygın bir anlayış olan ve son derece beğenilerek kullanılan ürünlerin birçok konuda beğenilen ve kabul edilen ürünler olduğu bilinmektedir.

Daha önce kullanılan bir cihazı satın aldıysanız kulağınıza bakteri ve salgın bir hastalık bulaşmaması için teknik bir servise getirerek tüm bakım ve ayarlarının kontrol edilmesini talep etmelisiniz. İşitme cihazları teknik servisleri hemen hemen tüm konularda kişilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunacak ve kişilerin taleplerini karşılayacaktır.

Söz konusun bu cihazlardan birçok konuda kişilerin tercihlerine yön veren özellikler olacaktır. İkinci el satışlarda kişilerin satın alacakları ürünlerde de daha önce cihazın bakımları düzenli yapılmış mı ve nerede yapıldığına dair belgeleri rutin kontroller ile kontrol etmek önemlidir. Özel temizlik ürünleriyle bakımları yapılan cihazların hemen her gün kişiler tarafından da temiz bir havlu ya da bez ile temizlenmesi son derece önemli bir detaydır.

İkinci el işitme cihazı tamiri kullanıcıların oldukça dikkatle ve titizlikle yönlendireceği yerlerdir. Her koşulda gereli belgelere sahip olan bir teknik servis ile cihazın rutin bakımları ve teknik düzeni tamamlanabilmektedir. Günümüzde işitme cihazları yaygın bir kullanım ağına sahiptir. Bu nedenle eski dönemlere göre günümüzde daha yaygın bir şekilde nitelikli İşitme cihazları teknik servisleri bulmak mümkün olacaktır. Hemen her gün kişilerin birçok konuda destek aldığı internet üzerinden uygun teknik birimlerin araştırılarak doğru bir noktada cihazların bakımlarının yapılması son derece önemli bir detay olacaktır.

Cihazlarda en önemli detay ise, Buşon filtresi olarak adlandırılan filtrenin rutin kontrollerinin yapılmasıdır. Söz konusu buşon filtresi tıkalıysa mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. bu değişim ardından ise cihazın gövde kısmı dahil olmak üzere hiçbir donanımı su ile temas etmemesi gerekir. Temizlenmesi için teknik servislerin tahsis edeceği solüsyon gibi ürünlerden yardım alınması ve bu konuya hassasiyetle yaklaşılması son derece önemli bir detaydır.

Bir cevap yazın