0312 911 48 89 info@novaisitme.com
En İyi İşitme Cihazı Pili Hangisi?

En İyi İşitme Cihazı Pili Hangisi?

En iyi işitme cihazı pili hangisi? İşitme sorunları yaşayanlar için sunulan işitme cihazları, kişilerin işitmesine yardımcı olmak için kullanılır. Böylece günlük hayattan alınan verim gözle görülür şekilde artar. Konuşma, anlama ve sohbetlere dahil olma mümkün hale gelir.

Günümüzde birçok marka bu cihazların üretimini yapmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle, bunların hepsi farklı ürünler sunmaktadır. Ancak kişiler arasında en iyisinin hangisi olduğu, özellikleri büyük bir soru işaretine sahiptir. Zira uzun yıllar kullanım amaçlandığı için en kalitesi istenir.

Bu çerçevede en iyi pil seçeneğine hangisinin sahip olduğu sıkça sorulur. İşitme cihazı pili tek kullanımlık olduğu için kaliteli seçmek; tekrar değişiklik gereği olmadan kullanmanıza olanak tanır. Eğer şubemizi ziyaret ederseniz tüm pil seçeneklerini inceleyebilir, aralarında size en uygun olanları bulabilirsiniz.

En İyi İşitme Cihazı Pili Hangisi?
En İyi İşitme Cihazı Pili Hangisi?

İşitme Cihazı Pili Nerede Satılır?

İşitme cihazı pili nerede satılır? Bu soru günümüzde birçok kişi tarafından merak edilir. Özellikle bu sistemleri yeni kullanmaya başlayan kişiler, başta pil olmak üzere aksesuarları nereden alabileceğini merak eder.

İşitme cihazları, bilindiği üzere işitme merkezlerinden temin edilmektedir. Bunun için de öncelikle Kulak-Burun-Boğaz doktoruna gitmeniz, muayene olmanız ve işitme cihazı için reçete almanız gerekir. Ardından bununla beraber merkeze geldiğinizde doktorun tavsiyesi çerçevesinde size uygun çözümleri bulabilirsiniz.

Eğer pilli bir tercih yapmışsanız, uyku saatleri haricinde sıkça kullanılacağı için akla bittiğinde nerede satıldığı gelir. İşitme cihazı pili satın almak için şubemize gelmeniz yeterlidir. Böylece tüm seçeneklerimizi inceleyebilir, özelliklerini inceleyebilir, aralarından size en uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Her ne kadar takılmaları sorunlu görülse de oldukça pratiktir. Şubemiz tüm işlemlerinizi kısa sürede yaparak sizi aradığınız çözümlere kavuşturur.

İşitme Cihazı Pili Kaç Gün Gider?

İşitme cihazı pili kaç gün gider? Bu soru başta pilli cihaz almak isteyenler olmak üzere birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Zira piller bittiğinde değiştirmek gerekir. Pilin kalitesi, ne kadar uzun sürede değiştirmeniz gerektiğine işaret eder.

Ancak bunun için kesin bir gün bulunmaz. Zira kullanıma bağlı olarak değişir. Gün içerisinde aktif olarak kullanıldığı zamanlar dışında, kapalı konumdayken pil kullanılmaz. Eğer 16 saat kullanılmışsa 5 ile 20 gün arasında bir çözüm sunmaktadır.

Kulak cihazı pili cihaza ve özelliklerine göre farklılık sahiptir. Örnek olarak 312 numara, 3 ile 10 gün arasında çözüm sunar. 13 ise 6 ile 14 güne kadar çözüm sağlar. 675 numaralarda ise 9 günden 20 güne kadar pil ömrü vardır.

İşitme cihazı almak isteyenler, her zaman en uzun süre kullanabileceği çözümleri aramaktadır. Dolayısıyla en iyi işitme cihazı pili hangisi sorusu da sıklıkla sorulur. Eğer şubemize gelirseniz tüm çözümleri inceleyebilir, en iyi çözümleri bulabilirsiniz.

İşitme Cihazı Pili Widex

İşitme cihazı pili günümüzde birçok marka tarafından üretilir. Bunlardan bir tanesi de genel anlamda işitme cihazı imal eden Widex’tir. Gelişmiş bir teknoloji ile üretilen bu piller uzun süre kullanmanızı sağlar. Böylece değiştirme süresini de minimuma indirir.

En İyi İşitme Cihazı Pili Hangisi?
En İyi İşitme Cihazı Pili Hangisi?

Widex farklı pil türlerine sahiptir. Şubemize gelirseniz bunların hepsini görebilir, sizin için en uygun olanını görebilirsiniz. Yeni bir pil almak, cihazın yeniden maksimum kapasitede çalışmasına yardımcı olur.

Değişim işlemlerini yapmak dakikalar sürdüğü için aynı gün içerisine yeniden yaşam kalitenizi yükseltmeniz mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken bazı konular da vardır. İşitme cihazları günde uzun saatler kullanılabildiği için pili herhangi bir yerde bitebilir. Bu durum işitme sorunlarına neden olabileceği için ciddi sorunlar doğurur.

Eğer bunları önlemek istiyorsanız, kulak cihazı pili alırken dikkat etmeniz önerilir. Eğer bir ya da 2 tane yedek pil taşırsanız anında çözüm bulabilirsiniz. Her ne kadar takması sorunlu olarak görülse de çok pratiktir. Şubemize gelirseniz hem Widex pilleri alabilir, hem de nasıl takabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu sayede nerede olursanız olun, işitme sorunlarınızı ortadan kaldırabilir, net ve temiz bir işitme deneyimi sağlayabilirsiniz.

Kulak Cihazı Pili Widex Özellikleri

İşitme cihazı pili gibi aksesuarları da mevcut olan Widex, size aradığınız kaliteyi sağlamaktadır. Pil türleri farklılaştığı için alırken dikkat etmeniz gerekir. Şubemize gelirseniz ayrıntılı bilgi alabilir, nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilir ve en uzun ömürlü çözümleri alabilirsiniz.

Widex cihazları çinko-hava tipi piller ile çalışır. Her pilde bir kod numarası ve renk vardır. Ana hatlarıyla bunlar,

▪️Ebat 10: Sarı

▪️Ebat 13: Turuncu

▪️Ebat 312: Kahverengi

▪️Ebat 675: Mavi şeklindedir.

Kulak cihazı pili kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiği de bilinmelidir. Böylece en iyi sonuçları almanız mümkündür. Eğer çoklu pil almışsanız, yedek olarak aldıklarınız ambalajda saklanmalıdır. Bu büyük önem taşımaktadır. Zira etiketlerin çıkartılması, pilin boşalmasına neden olur.

Dolayısıyla mevcut piliniz boşaldığında, yeniden taktığınızda normalden çok daha kısa sürede tükenecek, istenmeyen sorunlara neden olacaktır. Eğer dikkat edilmezse etiketi çıkarılan piller ortalama 4 hafta sonra tümüyle boşalır.

Bu pilleri güvenlik için dikkatli şekilde saklamanız gerekir. Serin ve kuru ortamlar tercih edilmelidir. Güneş ve güneş ışınlarından uzakta tutulmalıdır. Özellikle evcil hayvan ve çocukların erişebileceği ortamlardan uzakta saklanmalıdır. Zira yutulmaları zararlıdır.

Eğer işitme cihazınızın pilini çok uzun bir süre kullanmak istiyorsanız, kullanmadığınız zaman pil kapağı açık bırakılmalıdır. Böylece pilden akım çekmeyecektir. Özellikle uyurken bunu yapmak çok da uzun süre yararlanmanız imkan tanır.

Şayet yeni bir pil takmak istiyorsanız etiketi çıkartarak pilin hava alması için 60 saniye beklemeniz gerekir. Ardından da işitme cihazınıza takmanız gerekir. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şubemize gelerek hem işitme cihazı pili alabilir hem de nasıl takılacağını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın